Tanıtım Yazısı Nedir?

ileSeoLaddin

Tanıtım Yazısı Nedir?

Tanıtım yazısı paketleri sitelerimiz için oluşturduğumuz link örgüleri içerisinde önemli bir role sahiptir. Gün geçtikçe artan hacklink tarzı sabit backlinklerden tutunda, farklı şekillerde alınan bağlantıların kaliteleri Google tarafından değerlendirme noktasında sıkıntılar oluşturabiliyor.

Doğallık noktasında çok daha sağlam olduğunu söyleyebileceğimiz bu tanıtım yazısı paketleri sayesinde içeriğinizle alakalı kanallardan bağlantı almanız sağlanıyor.

Tanıtım yazılarının reklam konusunda da yeri fazlasıyla önemlidir. Özellikle blog yazarlarının yayınlamış olduğu bu tür yazılar, daha kişisel ve samimi bir dille yazıldığında okuyuculara takip edilmesi gereken bir site havası sunabilir. Bu nedenle tanıtım yazılarını yazdırırken özellikler bloglar üzerinden yayınlatmayı düşünüyorsanız, samimi bir dil kullanımını tercih edebilirsiniz.

Örnek; bir oyun sitesi sahibiyseniz, oyunlar ile alakalı içerikler sağlayan sitelere sitenizi açıklayan ve anahtar kelimelerinizin bulunduğu bir tanıtım yazısı eklediğiniz de, aldığınız bağlantının SEO açısından verimliliği kat kat daha fazla olacaktır.

Buradaki kıyas, farklı bir alanda yayın yapan herhangi bir siteden alınmış bağlantıya (tanıtım yazısı) göredir.

Yazar hakkında

SeoLaddin administrator

Web tasarım, Seo, Wordpress ve Sosyal Medya konularında makaleler yazmakta ve Seo Danışmanlığı hizmeti sunmaktayız.

Bir cevap yazın